Захворювання нервової системи

Нервова система людини є цілісною сукупністю різноманітних структур, які взаємопов’язані між собою. У поєднанні з ендокринною системою забезпечується правильна регуляція роботи абсолютно всіх систем людського організму, контроль за його реакцією на зовнішні фактори та зміну різноманітних внутрішніх умов.

Неврологічні хвороби, за даними ВООЗ, вражають мільйони людей у всьому світі. Такі порушення виникають у різноманітних частинах нервової системи — у головному та спинному мозку, а також нервових вузлах та периферичних стовбурах.

Наші спеціалісти використовують методики функціональної медицини для лікування захворювань нервової системи, які мають наукове підґрунтя та велику доказову базу. Такий підхід дозволяє клініці Святого Даміана Цілителя братися за ситуації різної важкості та ефективно допомагати нашим пацієнтам у боротьбі з хворобою та у запобіганні порушень нервової системи. 

 

 

Головні причини неврологічних порушень

Існує велика кількість причин розвитку захворювань нервової системи. Збудниками неврологічних порушень у дорослих та дітей можуть бути:

 1. новоутворення у головному мозку;
 2. травматизація головного мозку;
 3. дисбактеріоз кишківника;
 4. різноманітні бактерії, наприклад, менінгокок, пневмокок, стрептокок, стафілокок;
 5. паразити, грибки;
 6. патології судин;
 7. вплив токсинів, хімічних речових, важких металів, отрут, лікарських препаратів.

Важливо розуміти, що впливати на роботу нервової системи, викликати розвиток захворювань можуть і інші чинники — незбалансоване харчування, хвороби серця, нирок, ендокринної системи та інші. 

Наші спеціалісти проводять 2-годинну консультацію, що дозволяє не тільки обговорити клінічну картину, але й виявити генетичні фактори ризику, вивчити спосіб життя та можливий рівень токсичного навантаження, фізичної активності, режиму сну та харчування. У комплексі ці дані дозволяють лікарю інтегральної медицини побачити повну картину, знайти реальну причину Якщо ви стали помічати в себе або у своїх рідних неврологічні порушення, звертайтеся до клініки Святого Даміана Цілителя. Наша клініка спеціалізується на інтегративній медицині — ми шукаємо першопричину хвороби та патологічного стану.

Неврологічні порушення – які бувають?

Існує велика кількість порушень роботи нервової системи, які негативно впливають на фізичний та емоційний стан людей. Інтегративні лікарі клініки Святого Даміана Цілителя мають великий досвід у терапії та корекції:

виникнення хвороби та розробити ефективну персоналізовану програму лікування.

Симптоматика неврологічних патологій та порушень

Клінічна картина захворювань нервової системи залежить від типу патології або порушення, у тому числі стадії, занедбаності хвороби, а також віку та статі пацієнта, наявності інших супутніх діагнозів. Це означає, що ознаки неврологічних хвороб можуть бути різні.

Однак, є загальні ознаки, які притаманні неврологічним захворюванням людини. До них можна віднести:

 • судоми (скорочення мʼязів можуть бути генералізованими або локальними);
 • головний біль;
 • неконтрольовані рухи різними частинами тіла — головою, ногами, руками, тулубом, очима;
 • загальна слабкість, швидка стомлюваність;
 • біль у різних відділах хребта;
 • навʼязливі думки, необґрунтовані страхи;
 • проблеми зі сном (безсоння, постійні пробудження, сонливість вдень);
 • галюцинації (зорові, тактильні або слухові);
 • підвищена дратівливість, тривожність;
 • порушення свідомості;
 • агресія;
 • проблеми з памʼяттю, концентрацією уваги та мовленням;
 • дезорієнтація у просторі;
 • шум у вухах;
 • регулярні перепади кровʼяного тиску;
 • запаморочення;
 • плаксивість, істеричність;
 • втрата чутливості шкіри;
 • байдужість до оточення та навколишнього світу;
 • оніміння кінцівок;
 • порушення слуху, зору, а також смаку та нюху.

На цьому перелік симптомів захворювань нервової системи не закінчується, оскільки для кожного конкретного випадку клінічна картина є індивідуальною. Занедбаність хвороби може призвести до погіршення якості життя та втрати працездатності, тому варто своєчасно звернутися до лікаря для встановлення точної причини виникнення порушення та початку лікування.

 

 

Діагностика та лікування неврологічних порушень

Діагностика захворювання нервової системи є дуже важливим етапом, і допомагає лікарям встановити правильний діагноз, розробити ефективну програму лікування.

При підозрі на нервологічне порушення, лікар може запропонувати пройти такі дослідження:

 1. ЕЕГ, РЕГ, МРТ, КТ, ПЕТ, УЗД судин;
 2. електронейроміографія;
 3. ангіографію. 

Клініка Святого Даміана Цілителя співпрацює з міжнародними лабораторіями Genova Diagnostics та NordicLab, що дає широкі можливості для діагностики захворювань нервової системи та для пошуку причини їх виникнення:

Toxic Element Clearance Profile, який дозволяє виявити гострий і хронічний вплив токсинів, розробити та ефективно контролювати процес детоксикації. Він вимірює 20 потенційно небезпечних елементів. 

Нутриєнтний тест Organix, який розкриває картину внутрішньоклітинних метаболічних процесів, таких як вуглеводний обмін, функціонування мітохондрій та окиснення жирних кислот під час клітинного дихання. Наявні відхилення можуть бути зумовлені впливом токсинів, дефіцитом ферментів, дисбактеріозом кишківника, патологічною зміною рівня цукру в крові, окислювальним стресом, неправильним харчуванням та іншими причинами. 

Amino Acids Analysis — це аналіз, який дозволить виявити дисбаланс чи дефіцит амінокислот. Отримані результати дають інформацію про широкий спектр порушень обміну речовин і харчування, включаючи запальні реакції, ослаблення детоксикації, хронічну втому, отруєння аміаком, депресію та відхилення (включаючи аутизм), неврологічну дисфункцію та вроджені порушення метаболізму. 

DNA Mind аналізує 30 генів, які мають значний зв’язок із нейродегенеративними розладами, такими як зниження когнітивних функцій, хвороба Альцгеймера, депресія, тривога та інші. Тест аналізує ліпідний обмін, запалення, метилювання, нейротрофічний, дофамінергічний і серотонінергічний шляхи, ендоканабіноїдний шлях і клітинні сигнали. 

 

 

Записуйтесь на консультацію і наші інтегративні лікарі знайдуть причину захворювання та підготують ефективний план терапії і профілактики неврологічного захворювання.

Клініка Святого Даміана Цілителя