Що впливає на стан нашого волосся

Волосся, як і шкіра, є індикатором здоров’я

Основу волосяного стрижня становить кератин — білок, побудований з амінокислот. Приблизний хімічний склад здорового волосся такий: 3-15% води, 6% ліпідів, 1% пігменту, 78-90% білка (кератину), сірки 4%. У нормі волосся випадають (не більше 50-100 в день) і ростуть знову і знову протягом усього життя.

Про патологію можна говорити, якщо природна втрата волосся не відновлюється. Процес облисіння не завжди починається з посиленого випадання волосся. Достатньо часто вони просто становляться тонше, зменшуючи об’єм зачіски.

На стан волосся можуть впливати і стреси, і гормональні дисбаланси, і токсичні дії, і радіоактивні речовини, і дефіцит нутрієнтів, и ослаблений імунітет та перенесені захворювання. До недуг, які можуть спровокувати випадання волосся, належать патології ШКТ, аутоімунні захворювання, постковидний синдром. Останнім часом медики стали часто чути скарги на випадання волосся від людей, які нещодавно перенесли COVID-19, пов’язуючи це з аутоімунною реакцією на коронавірус.

Для того, щоб виявити справжню причину випадання волосся, дізнатися, чому ваша зачіска втрачає колишній об’єм і густоту, чому волосся стає ламким і слабким, більше не блищить, необхідно обов’язково звернутися до лікаря-терапевта, пройти повне обстеження. На основі отриманих даних буде підібрано персоналізовану програму здоров’я.

Які гормональні дисфункції впливають на стан волосся?

Зниження рівня статевих гормонів у чоловіків та жінок, які відповідають за густоту та товщину волосся.

Високий рівень чоловічих статевих гормонів у жінок на тлі інсулінорезистентності при підвищеній активності 5-альфа редуктази сприяє випаданню волосся за чоловічим типом у тім’яній зоні, а також надмірне зростання волосся в небажаних місцях.

Дієтичні добавки, які можуть бути корисні при подібному розладі:
Рослинний комплекс Licorice Plus;
Омега-3 жирні кислоти EPA-DHA Extra Strength;
Потужний вітамінно-мінеральний комплекс UltraMeal Plus;
Cenitol, який містить магній та інозитол;
Endefen
Рослинний комплекс CandiBactin-BR;
Коензим Q10 NutraGems.

Знижена функція щитоподібної залози та дефіциту йоду. Тиреоїдні гормони відповідають за синтез епідермальних ліпідів. Симптоми гіпотиреозу (знижена функція щитоподібної залози) включають непереносимість холоду, загальну слабкість і збільшення ваги, сухість шкіри, волосся рівномірно рідшає і стає тонким, тьмяним і сухим.

Рекомендовані, як додатковий продукт у складі комплексної терапії при дисфункції щитоподібної залози:

Гормони стресу. Випадання волосся — це природна реакція організму на стрес. Тому що через стрес волосяний фолікул може передчасно завершити фазу росту.

Зазвичай волосся починає сильно випадати через 3 місяці після пережитого суттєвого стресу, це пояснюється циклом оновлення волосся.
Налагодити сон 7-8 годин на ніч, мінімізувати стресові дії та почати прийом нутрицевтиків, які допоможуть знизити вплив стресу на організм:

Дія на організм шкідливих хімічних чи радіоактивних речовин

Облисіння часто супроводжує хіміотерапію під час лікування злоякісних утворень, а також взаємодія з токсичними металами та отрутами, радіоактивними речовинами.

Дефіцит нутрієнтів (амінокислот, вітамінів, заліза, міді, кремнію, цинку, омега-3 ПНЖК)

До цього можуть призвести різні дієти та незбалансоване харчування, також проблеми з шлунково-кишковим трактом, що порушує засвоєння поживних речовин з усіма негативними наслідками для вашого здоров’я.

У разі дефіциту амінокислот:

Волосся практично на 78-90% складається з кератину — білка, що відрізняється міцністю та еластичністю. Кератин складається з 20 амінокислот, 4 основних з яких — цистеїн, метіонін, лізин, аргінін.

У кератині міститься:
• Так як гліцин є основною амінокислотою в колагені, то вона активно бере участь в інтенсивному харчуванні та зволоженні волосся.
• Велика кількість дисульфідних зв’язків, утворених за участю сірковмісної амінокислоти цистеїну, які надають додаткову міцність і пружність кератину. Людське волосся на 14% складається з цистеїну.
Аргінін покращує кровообіг шкіри голови та зміцнює волосяні цибулини.

Відновити дефіцит цих амінокислот можна за допомогою таких дієтичних добавок:

Дефіцит заліза:
Залізодефіцитна анемія є однією з найпоширеніших причин випадання волосся у жінок.

При нестачі заліза порушується харчування і постачання киснем всіх органів і систем, тому волосся стає ламким і неслухняним, починає випадати.

Вітамін С підвищує засвоюваність заліза, як і В9, В6.

Допоможе усунути дефіцит заліза FerroDyn Forte.

Дефіцит цинку:
Лупа, випадання і тьмяний вигляд волосся сигналізують про дефіцит цинку в організмі.

Його нестача може бути викликана нераціональним харчуванням, перебуванням в стресовому стані, оскільки саме цей мікроелемент відповідає за синтез гормону стресу. Його втрата загрожує серйозним захворюванням — алопецією — частковим або повним облисінням.

Цинк безпосередньо впливає на засвоєння білків, нормалізує вироблення шкірного сала і бере участь у формуванні волосяної структури.

Всього в організмі людини міститься від 1,5 до 3 г цього мікроелемента. Він входить до складу ферментів, що забезпечують обмінні процеси та правильну роботу внутрішніх органів, бере участь в синтезі статевих гормонів, що впливають на густоту волосяного покриву, сприяє швидкому загоєнню шкірних ушкоджень, зміцнює захисні сили організму.

Містить органічну форму цинку з високим ступенем біодоступності і активну форму вітаміну В6, що забезпечує оптимальне всмоктування мінералу ZincoDyn.

Дефіцит омега-3 ПНЖК:
Волосся містить 3% omega-3 жирних кислот.

Жирні кислоти допомагають волоссю і шкірі голови залишатися зволоженим і еластичним, що, у свою чергу, сприяє проникненню поживних речовин до коріння волосся і захищає волосся від пошкодження.

При дефіциті омега-3 ПНЖК відзначається випадання волосся і зміна їхнього кольору, зазвичай у світлу сторону.

Допоможе знизити ризик випадіння волосся при дефіциті омега-3 EPA-DHA Extra Strength.

Дефіцит кремнію:
Органічний кремній відіграє важливу роль у підтримці нормальної структури шкіри: сприяє неоколагенезу, зміцнює сполучну тканину, знижує ризик алопеції.

Кремній покращує структуру кератину у волоссі і нігтях та знижує його крихкість, суттєво покращує текстуру шкіри, її пружність та гідратацію, зменшує мімічні зморшки та пігментацію, збільшує довжину вій та знижує ризик алопецій.

Використовується, як додатковий засіб при лікуванні і профілактиці дефіцита кремнію MetaSilicium і Collagenics.

Дефіцит вітамінів групи В: біотину, ніацину:
Біотин є джерелом сірки, яка бере участь у синтезі білка — колагену, і таким чином позитивно впливає на структуру шкіри та її придатків (волосся, нігті). Біотин посилює обмін речовин у волосяних фолікулах, покращує ріст та якість волосся.

Вітамін В3 (ніацин) життєво важливий для підтримки здорової шкіри та слизових оболонок, збільшує продукцію церамідів.

Ніацин знижує рівень тривоги, покращує сон, надає м’яку седативну дію та корисний при лікуванні емоційних та психічних розладів, включаючи мігрень; ефективний при акне вульгаріс і акне розацеа.

Використовуються, як додатковий засіб при лікуванні і профілактиці дефіцита вітамів групи В:

Дефицит вітаміну D:
За даними наукових досліджень відзначено взаємозв’язок між низьким рівнем вітаміну Д та різними видами облисіння.

Постійний прийом вітаміна D показаний при основній терапії дефіцита вітаміна D:
Vitamine D 2000 IU
Vitamine D 3000 IU

Дефицит вітаміну С:
Вітамін С відіграє ключову роль у виробленні колагену, робить сполучну тканину і стінки судин еластичними та міцними, допомагає покращити кровообіг, завдяки чому покращується стимуляція волосяних фолікулів, що може сприяти росту волосся.

Внаслідок дефіциту вітаміну С можемо спостерігати спіралеподібну форму волосся на тілі через дефекти, які з’являються в структурі білка волосся в міру його росту. Але цей симптом буває неочевидним, оскільки найчастіше пошкоджене волосся ламається або випадає.

Також можуть з’являтися яскраво-червоні волосяні фолікули. Волосяні фолікули, які розташовані на поверхні шкіри, містять багато крихітних кровоносних судин, що постачають шкіру поживними речовинами.

Коли організму бракує цього вітаміну, кровоносні судини стають крихкими і легко пошкоджуються. З цієї причини навколо волосяних фолікул утворюються маленькі яскраво-червоні плями.

Активні молекули для краси волосся

На сьогоднішній день відомий широкий діапазон активних молекул, які надають волоссю блиску, об’єму, роблять його більш здоровим.

Карнітін
Деякі ефекти карнітину нагадують дію вітамінів: він надає силу тонкому волоссю, запобігає випаданню. 

L-карнітин можна отримати з продукту L-Carnitine компанії Метадженікс. 

Цераміди (Ceramide)
Цераміди є одним із основних класів ліпідів рогового шару; крім них, представлені холестерин та вільні жирні кислоти. Цераміди заповнюють простір у зовнішньому шарі кутикул волосся, оберігають волоски від ламкості.

Отримати їх можна з таких продуктів:

Коензим Q 10 (убіхінон)
Один з його ефектів — підвищення виробництва кератину, що є однією з найважливіших речовин для росту волосся.

Коєнзим Q10 підтримує здоров’я кутикул.

Отримати коензім Q 10 можна з NutraGems Co Q10.

Проконсультуйтесь із лікарем

Якщо ви відчуваєте, що почали втрачати волосся, необхідно записатись на консультацію до лікаря-терапевта, він визначить причину, по якій почалась втрата волосся і спланує терапію.

Клініка Святого Даміана Цілителя