Вживання алкоголю

Переосмислення вживання алкоголю: дізнайтеся про шкідливі наслідки алкоголю

Багато людей пов’язують випивку з почуттям розслаблення або теплого «кайфу», по суті вживаючи алкоголь як засіб невинних веселощів. Хоча один або два келихи вина, або кілька келихів пива можуть бути гарним способом розслабитися, надмірне вживання може вплинути на ваше здоров’я.

Який негативний ефект надмірного споживання алкоголю на ваше тіло? Невиразна мова, погана координація, нудота, блювання, відсутність розважливості, непостійність емоцій та втрата свідомості. Більшість людей рано чи пізно відчувають один або кілька з цих симптомів, переходячи межу від помірного споживання до хворого.

Дотримання межі між помірним споживання алкоголю та пияцтвом

Для більшості людей цілком нормально час від часу випивати, але важливо контролювати дозу. Вживання більше двох стандартних напоїв (доз) спиртного на день може призвести до підвищеного ризику захворювань або ушкоджень, пов’язаних з алкоголем, тоді як вживання більш ніж чотирьох стандартних напоїв (доз) може класифікуватися як пияцтво, що може мати згубні наслідки для фізичного стану, психічного та соціального здоров’я.

Хоча надмірне вживання алкоголю шкідливе для всіх, тривале зловживання алкоголем впливає на кожну людину по-різному і може вплинути на:

  • Мозок: Алкоголь негативно впливає на те, як мозок, центральна нервова система та тіло взаємодіють один з одним, що призводить до симптомів порушення когнітивних функцій, таких як невиразна мова та погана координація. Якщо зловживати алкоголем протягом кількох років, це може призвести до пошкодження мозку та нервової системи;
  • Печінка: Печінка відповідає за знешкодження потенційно шкідливих речовин, включаючи алкоголь, та виведення їх із нашого організму. Регулярний прийом спиртних напоїв може утруднити процеси детоксикації у печінці та викликати запалення з пошкодженням клітин печінки та порушенням її функцій;
  • Підшлункова залоза: шкідливий вплив алкоголю може спричинити запалення підшлункової залози, відоме як панкреатит, що негативно впливає на травні процеси, що призводить до кишкових симптомів, включаючи періодичні болі в животі, нудоту та блювання. Підшлункова залоза також виробляє гормони, які контролюють рівень цукру в крові (наприклад, інсуліну). У крайніх випадках хронічне зловживання алкоголем може сприяти розвитку діабету;
  • Шлунок: надмірне вживання алкоголю може підвищувати рівень соляної кислоти у шлунку, що може призвести до нападів нудоти, блювання та діареї;
  • Мікробіом: алкоголь шкодить корисним кишковим бактеріям, сприяючи запаленню слизової оболонки кишечника та провокуючи підвищену кишкову проникність («дірявий кишечник»). Здорова слизова оболонка кишечника діє як бар’єр, утримуючи токсини та інші потенційно шкідливі речовини в кишечнику, поза кровотоком. Якщо слизова оболонка кишечника «негерметична», ці речовини можуть перетнути кишковий бар’єр, збільшуючи ризик різних хронічних захворювань, таких як виразки, синдром подразненого кишечника, алергії, артрит та ожиріння.
  • Серце: алкоголь може порушити електричні сигнали, що надсилаються в серце і від серця, що може вплинути на серцевий ритм. Це може збільшити ризик гіпертонії (високого кров’яного тиску), серцево-судинних захворювань, ішемії (порушення кровопостачання серця), збільшити ризик інсульту;
  • Рак: було показано, що вживання алкоголю збільшує ризик раку різної локалізації, включаючи рак стравоходу, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишечника, ендометрію, яєчників, нирок, грудей та простати.

Маючи на увазі вище сказане, якщо ви зловживаєте спиртним, можливо, настав час відмовитися від алкоголю або, принаймні, зробити кроки, щоб зменшити його споживання.

Становлення на вірний шлях

Алкоголь – важлива частина соціального життя багатьох людей. Будь то відпочинок вдома з другою половинкою за келихом вина, завершення робочого тижня декількома напоями чи святкування особливих подій. Яким би не був сценарій використання цих стратегій може допомогти вам знизити споживання алкоголю:

  • Слідкуйте за регулярним споживанням алкоголю та уникайте вживання більше чотирьох стандартних доз (бажано двох або менше) у кожному із зазначених випадків;
  • Пийте повільно та ставте склянку між ковтками, щоб не пити постійно;
  • Не дозволяйте людям доливати вам напої, оскільки це може ускладнити контроль за кількістю випитого вами алкоголю;
  • Уникайте «підходів», щоб пити у зручному для вас темпі;
  • Уникайте солоних закусок, оскільки вони підсилюють спрагу та спонукають пити більше;
  • Стримуйте себе, вживаючи проміжний напій, наприклад воду або інший безалкогольний напій, між прийомами алкоголю;
  • Спробуйте слабоалкогольні альтернативи, такі як легке пиво та розбавлені алкогольні напої;
  • Намагайтеся проводити щонайменше три дні на тиждень без алкоголю, щоб дати вашому організму відпочити від випивки;
  • Візьміть участь у «Сухому липні» та проведіть місяць без алкоголю.

Іноді відмовляйтеся від випивки.

Спокуса випити один або два напої для розслаблення від щоденної рутини дуже велика, проте, перш ніж ці два напої перетворяться на чотири, знайдіть час, щоб подумати про згубний вплив алкоголю на ваше здоров’я, коли ви наступного разу піднімете келих. Якщо вам чи вашим знайомим важко контролювати вживання алкоголю, зверніться по допомогу до лікаря.

Клініка Святого Даміана Цілителя