Чоловічі гормони Плюс (Male Hormones Plus™)

Короткий описПоказання до дослідженняПоказникиІнструкціяЗразок аналізу

При старінні у чоловіка часто знижується тестикулярна функція, що відбивається на рівнях вільного біологічно доступного тестостерону. На момент, коли вік чоловіка досягає 50 років, біологічно доступні рівні тестостерону можуть становити половину від рівнів у молодому віці. Основною причиною такого зниження рівня є хронічна дистрофія клітин Лейдіга у яєчках. Крім того, знижувати рівень тестостерону може хронічна активація гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі, а також пов’язане з віком підвищення концентрації глобуліну, що зв’язує статеві гормони (SHBG).

Протягом усього життя чоловіка тестостерон має сильний вплив на емоційне самопочуття, когнітивну та статеву функції, м’язову масу та силу, енергійність, здоров’я серцево-судинної системи, витривалість. Тому дефіцит тестостерону може призводити до виникнення широкого різноманіття симптомів та порушень.

Оскільки дисбаланс тестостерону при деяких захворюваннях часто не розглядається, а клінічні симптоми андропаузи у чоловіків бувають важко діагностовані, хронічний андрогенний дефіцит нерідко залишається невиявленим. Точна оцінка рівнів тестостерону незамінна для визначення впливу дисбалансу тестостерону протягом хронічних захворювань та дегенеративні процеси, пов’язані зі старінням.

 

Профіль «Чоловічі гормони Плюс» дозволяє отримати важливу клінічну інформацію про:

  • циркадному ритмі тестостерону за оцінкою чотирьох легко одержуваних проб слини протягом 24-годинного періоду;
  • дисбаланс біологічно доступного тестостерону, який може бути пов’язаний з різноманітними статевими розладами, депресією, стомлюваністю, захворюваннями серця та остеопорозом;
  • рівнях кортизолу, дегідроепіандростерону та мелатоніну для отримання інформації про взаємозв’язок цих гормонів з тестостероном.

 

Переваги профілю «Чоловічі гормони Плюс» від лабораторії «Genova»:

  • Дозволяє виконати аналіз секреції тестостерону за чотирма зразками слини, взятими вранці, опівдні, ввечері та опівночі.
  • На відміну від виміру загального сироваткового тестостерону, який зазвичай відображає рівні і зв’язаного, і вільного гормонів, дослідження слини вигідно відрізняється тим, що показує лише рівень незв’язаної, тобто біологічно активної фракції тестостерону.
  • Для всебічного аналізу синергічних взаємних зв’язків між різними стероїдними гормонами профіль включає дослідження циркадних ритмів секреції кортизолу та мелатоніну, а також кількісний аналіз дегідроепіандростерону (DHEA). Крім того, що дегідроепіандростерон є попередником тестостерону, він відіграє ключову роль, оскільки стимулює фізіологічні реакції тестостерону у всьому організмі.

Профіль «Чоловічі гормони Плюс» дозволяє поглянути зсередини на широкий діапазон порушень чоловічого здоров’я, від зниженого статевого потягу та недостатньої м’язової маси до серцево-судинних захворювань та остеопорозу; а також розробити індивідуальне лікування та попередити дегенеративні процеси, пов’язані з андропаузою у чоловіків.

 

Залежно від клінічних завдань доступні такі варіанти оцінки кортизолу для різних клінічних завдань:

  • Профіль гормонів кори надниркових залоз: чотири проби слини, зібрані протягом дня, дають уявлення про природний добовий циркадний ритм кортизолу і допомагають виявити і скоригувати щоденні стресори.
  • Дослідження ранкової секреції кортизолу: три ранкові та одна вечірня проба слини допомагають оцінити короткострокове підвищення рівня кортизолу вранці у відповідь на пробудження. Тест відображає здатність людини справлятися з очікуваними проблемами та її сприйняття контролю над хронічним стресом, що забезпечується стійкістю гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі. Підвищений рівень вечірнього кортизолу пов’язаний із безсонням та ризиком різних захворювань: діабету, серцево-судинних захворювань, гормонозалежного раку та остеопорозу.
  • Профіль гормонів кори надниркових залоз із дослідженням ранкової секреції кортизолу: шість проб слини дають найбільш повну оцінку гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі.

Показання для проведення тесту «Чоловічі гормони Плюс» (у дужках вказані коди захворювань згідно 10МКБ)

1. Ендокринні дисфункції:

  • Дисфункція яєчок (Е29)
  • Адреногенітальні порушення (Е25)
  • Затримка статевого дозрівання (Е30)
  • Полігляндулярна дисфункція (Е31)
  • Синдром андрогенної резистентності (Е34.5)

2. Хвороби сечостатевої системи:

  • Чоловіче безпліддя (N46)
  • Атрофія яєчка (N50)

3. Захворювання серцево-судинної системи:

  • ІХС (I20-25)
  • Атеросклероз (I0)
  • Цереброваскулярні хвороби (I60-I69)

4. Захворювання ЦНС:

  • Системні атрофії, що вражають переважно центральну нервову систему (G10-G13)
  • Дегенеративні захворювання ЦНС (G30-G32)
Testosterone 4 показники рівня тестостерону, зібрані у проміжках:
· 7:00-9:00 Рівень тестостерону вранці
· 11:00-13:00 Рівень тестостерону опівдні
· 15:00-17:00 Рівень тестостерону після обіду
· 22:00-24:00 Рівень тестостерону ввечері
Salivary Melatonin 3 показники рівня мелатоніну зібрані у проміжках:
· 7:00-9:00 Ранкова секреція мелатоніну
· 15:00-17:00 Базальна секреція мелатоніну
· 02:30-3:30 ночі Максимальна секреція мелатоніну
Cortisol 4 показники рівня кортизолу, зібрані:
· 7:00-9:00 Стимульована секреція кортизолу
· 11:00-13:00 Рівень кортизолу вдень
· 15:00-17:00 Постпрандіальна секреція кортизолу
· 22:00-24:00 Базальна секреція кортизолу
DHEA Ранкове значення дегідроепіандростерону (DHEA) Гормон надниркових залоз, служить також субстратом у синтезі статевих гормонів, є антагоністом кортизолу.
DHEA:Cortisol Ratio Співвідношення

DHEA: кортизол

Маркер функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі та анаболічного/катаболічного балансу

Додатково можна замовити дослідження:

Cortisol Awakening Response 2 показники рівня кортизолу, зібрані
Відразу після пробудження Секреція кортизолу у відповідь на пробудження
30 хвилин після пробудження

 

 

 

Клініка Святого Даміана Цілителя