11 хвилин швидкої ходьби щоденно знижує ризик ранньої смерті

Одну з десяти ранніх смертей можна було б запобігти, якщо б кожний виконував принаймні половину рекомендованого рівня фізичної активності, кажуть дослідники з Кембриджського університету.

Відповідно до дослідження, яке було опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, щоденне виконання 11-хвилинної (75 хвилин на тиждень) фізичної активності середньої інтенсивності, такої як швидка ходьба, було достатньо, щоб знизити ризик таких захворювань, як хвороби серця, інсульт і ряд онкологічних захворювань.

75 хвилин помірної активності на тиждень було достатньо, щоб знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 17% і раку на 7%. Для деяких конкретних видів раку зниження ризику було більш значущим: рак голови і шиї, мієлоїдний лейкоз, мієлома і рак кардіального відділу шлунку на 14-26%. Для інших видів раку, таких як рак легенів, печінки, ендометрія, товстої кишки і молочної залози спостерігалося зниження ризику на 3-11%.

Доктор Леонардо Гарсія з Королівського університету в Белфасті зазначив, що середня активність не обов’язково повинна включати в себе те, що ми зазвичай пов’язуємо зі спортом або біг. Іноді достатньо змінити деякі звички. Наприклад, спробуйте ходити пішки або їздити на велосипеді на роботу або навчання замість того, щоб їздити на машині, або активно грайте зі своїми дітьми або онуками. Заняття, які вам подобаються і які легко включити в свій розпорядок дня, – чудовий спосіб стати більш активними.

Що вважається фізичною активністю середньої інтенсивності?

Фізична активність середньої інтенсивності збільшує частоту серцевих скорочень і змушує вас дихати частіше, але ви все одно можете говорити під час занять. Приклади:

  • Активна ходьба
  • Танці
  • Їзда на велосипеді
  • Гра у теніс
  • Піші прогулянки

 

http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

https://www.cam.ac.uk/research/news/daily-11-minute-brisk-walk-enough-to-reduce-risk-of-early-death

https://www.cam.ac.uk/

http://dx.doi.org/10.1136/bjsports-2022-105669

 

Клініка Святого Даміана Цілителя